Recenzia: PURE JOY kokosovo ryžové mlieko, Barista a Choco puding

ZOTT opäť prináša novinky na náš bezmliečny trh. My sa z toho ako vždy tešíme. Niektorí ste spozorovali, že sa z obchodov stratilo vegan mlieko práve od tejto značky. Pre Vás mám potešujúcu informáciu, aktuálne je znova dostupné na pultoch.

Dnes sa bližšie pozrieme na už vyššie spomenuté PURE JOY mlieko a tak isto na novinku PURE JOY puding.

PURE JOY MLIEKO

KONZISTENCIA A CHUŤ


chuť mlieka je výborná. Nie veľmi sladká a nie veľmi kokosová, keďže je to kombinácia kokos ryža. Možno si teda prídu na svoje i odporcovia kokosu. Čo je pozitívne, neobsahuje pridaný cukor, len prirodzene sa nachadzajúci. Na krabici sa uvádza, že je vhodný na pečenie a varenie. Ja osobne by som ho používala skôr do jedál, ktoré majú byť sladké. Taký segedínsky guláš by bol veľmi zvláštny s kokosovo ryžovým mliekom… alebo nie?

Pred otvorení je potrebné krabicu dobre pretrepať, aby sa predišlo usadeninám. Tak isto je, ako obal uvádza najlepšie je hneď po otvorení bez predošlého chladenia. Po otvorení už samozrejme patrí do chladničky. Ale chuť si najviac vychutnáte hneď po otvorení. Chladený nápoj už tak neotvorí chuťové kanáliky a ohrievané mlieko… to už nie je ono proste.

Plusom tohto mlieka je to, že je obohatené o vápnik, ktorý na bezmliečnej diéte potrebujeme nahradiť. Obsahuje 120 mg vápnika na 100ml, pričom denná odporúčaná dávka vápnika podľa WHO pre dospelých je 1000mg.

PURE JOY BARISTA

Toto mlieko je špeci určené na vytvorenie bohatej peny v káve. Ja som túto penu skúšala vyrobiť v klasickom french pressy ako aj s napeňovačom. S french pressom to chce trošku námahy, ale sama som bola prekvapená, ako to šlo celkom rýchlo. S napeňovačom to šlo ešte o poznanie jednoduchšie. Mlieko má doslova veľmi plnú chuť a je cítiť olejom. To sa samozrejme v zložení nachádza, keďže na vytvorenie peny je potrebný tuk. Pri klasických mliekach, čím je mlieko tučnejšie, tým lepšiu a kvalitnejšiu penu z neho viete vyrobiť. Takže toľko k tomu, prečo sa v tomto mlieku nachádza olej, nejak sa ten mliečny tuk proste nahradiť musel. Vôňa nenapeneného mlieka nie je nejak obzvlášť príjemná. Ale po napenení sa taká tá ovsená pachuť stráca, tak isto ako aj olejová príchuť. Ale vážení… tá pena čo vzniká po napenení tohto mlieka…. krásne hustá, drží tvar, nepadá po pridaní do kávy, obsahuje malé bublinky, tak ako správne našľahané mlieko má mať. Mlieko je potrebné spotrebovať do 4 dní od otvorenia. Skladuje sa klasicky v chladničke. Dobu spotreby po otvorení odporúčam naozaj dodržať. Ako vidíte na fotkách, 30ml mlieka, čo je pre predstavu asi 1cm mlieka na dne pohára, sa dá vyšľajať do 10ml peny. Čo je celkom zaujímavé, že sa množstvo napenením znížilo. Je to ale len dôkaz toho, že mlieko naozaj obsahuje veľké množstvo vzduchovým bubliniek. Mlieko v pohár vzrástlo asi na 4cm, čo je parádny výsledok.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE

PURE JOY MLIEKO KOKOS a RYŽAPURE JOY BARISTA
Merná jednotka100 ml100g
Energia kJ/ kcal113 kJ/ 27 kcal245 kJ/58 kcal
Tuky1,0 g2,6 g
z toho -nasýtené mastné kyseliny 0,8 g0,2 g
Sacharidy 4,4 g8,1 g
z toho – cukry 3,1 g6,1 g
Bielkoviny 0,1 g0,6 g
Soľ 0,13 g0,13 g
Vápnik120 mg
Nutričné hodnoty produktov PURE JOY od Zott-u

PURE JOY CHOCO PUDING

KONZISTENCIA A CHUŤ

Recenzovali sme uz zopár pudinov. Mnohé z nich obsahovali sóju, čím vyradili veľkú časť alergikov na mlieko z hry. Pretože veľa z nich trpí aj alergiou na sóju. Preto značka PURE JOY má veľký potenciál. Vyrába totiž puding bez alergénov. Ak teda opomenieme, že puding je vyrobený na mandľovom základe. Chuťovo je výborný. Má super čokoladovú chuť. Ako dezert je krásne hustý. Výrobok je zároveň bezlepkový, takže aj bezlepkáči si prídu na svoje. Celkovo je to chuťovo veľmi vydarený produkt. V zložení síce nenájdeme žiadne Ečko, je tam ale karagenan zahusťovadlo a modifikovaný škrob, ktorému sa niektorí ľudia vyhýbaju. Odkaz na celé zloženie vyrobku nájdete nižšie.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE

PURE JOY PUDING
Merná jednotka 100 g
Energia kJ/ kcal416 kJ/ 99 kcal
Tuky3,4 g
z toho -nasýtené mastné kyseliny0,5 g
Sacharidy13,9 g
z toho – cukry10,2 g
Bielkoviny2,3 g
Soľ0,11 g
Nutričné hodnoty produktu PURE JOY CHOCO PUDING od Zott-u

ZLOŽENIE

Zloženie jednotlivých výrobkov spoločnosti nájdete na našej stránke.

OBJEM A BALENIE

Drinky sú dostupné len v litrových baleniach v klasickom tetrapaku. Tu by som prijala aj menšie balenie hlavne BARISTA mlieka. Keďže ako jediný bezmliekač v rodine je 1L mlieka celkom dosť. Puding má objem 125g. Má plastový téglik s víčkom a papierovým obalom, ktorý sa dá odobrať a separovať.

ALERGÉNY

Okrem mandľového základu pri PURE JOY pudingu a možnej kontaminácii ovsa v mlieku BARISTA sú tieto produkty BEZ ALERGÉNOV. Myslím, že tomuto sa veľa ľudí veľmi poteší.

CENA

Pure Joy Choco Pudding +-1e, mlieko aj ako barista +-2,30e v závislosti od reťazca.

DOSTUPNOSŤ V OBCHODOCH

PURE JOY výrobky môžete zakúpiť v:

  • Pure Joy Coconut & Rice Drink / Pure Joy Oat Barista – oba drinky sa predávajú v sieťach Billa, Coop a CBA
  • Pure Joy Choco Pudding nájdete v sieti Coop, CBA, Fresh, Terno a Metro.

pre viac informácií navštívte Zott Pure Joy – Vegánske, čo chutí skvelo! (zott-purejoy.com)

Vyskúšali ste už produkty od Zott-u?

Ako chutili Vám? Dajte nám vedieť v komentároch!

Recenzia: PURE JOY kokosovo ryžové mlieko, Barista a Choco puding

Pridajte Komentár

📧 Každý mesiac nové produkty v emaily 📧

Chcete vedieť o nových produktoch bez mlieka pridaných na stránke?

Zadajte svoj email a získajte pravidelne informácie do schránky o nových produktoch.

E-book Ako žiť bez mlieka zadarmo