GREEN DAY – zakysané drinky a mlieko

Po recenzii na GREEN DAY jogurty pokračujeme ďalšou recenziou. Tentoraz sa pozrieme bližšie na zakysané drinky, ktorých je na našom trhu stále nedostatok a ovsené mlieko.

Green day drinky

KONZISTENCIA

Nápoj je redšej konzistencie. Ako zakysané mlieko. Neostáva na stenách fľaše. Pred otvorením nie je potrebné pretrepať. 


CHUŤ

Jednotlivé drinky nie sú vôbec presladené. Dokonca pri niektorých by som si pridala trošku medu pre sladšiu chuť. 

Green day vegan drink Natural

Z týchto 3 drinkov, práve v tomto najviac cítiť ovsenú zakysanú chuť. Je úplne bez cukru a vhodný na konzumáciu s príchuťou podľa vlastného výberu ovocia. Či už s jahodami, malinami, čokoládou alebo len s medom. 

Zloženie: Ovsený základ (voda, ovos 10%), repkový olej, fosforečnan vápenatý, soľ, vitamíny: D, B2 a B12, vegánske kultúry baktérií.

Green day vegan drink Natural
Energie kJ191 kJ
Energie kcal46 kcal
Tuk1.50 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.20 g
Sacharidy6.60 g
z toho cukry4.10 g
Bílkoviny1.00 g
Sůl0.01 g
Vitamín D0,75 µg
Výživové hodnoty

Green day vegan drink Lesní ovoce

Veľmi výrazná zakysaná chuť podporená chuťou lesného ovocia. Tento nápoj je vyslovene pre ľudí, ktorí nemajú radi sladkú chuť. Ja osobne som si pri tomto drinku pridala trošku medu na zjemnenie chuti.  

Zloženie: Ovsený základ (voda, ovos 10%), pyré (černice, jahody, maliny, čučoriedky), cukor 2,8%, šťava (baza, čierne ríbezle), repkový olej, škrob, koncentrát z mrkvy, citrónová šťava, prírodná aróma, fosforečnan vápenatý, soľ, vitamíny: D, B2 a B12, vegánskej kultúry baktérií.

Green day vegan drink Lesní ovoce
Energie kJ229 kJ
Energie kcal51 kcal
Tuk1.40 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.20 g
Sacharidy9.40 g
z toho cukry6.80 g
Bílkoviny1.00 g
Sůl0.01 g
Vitamín D0,75 µg
Výživové hodnoty

Green day vegan drink Vanilla

Príchuť je jemne vanilková pričom zakysaná chuť výrazne prebíja. Farba jemne žltá. V tomto jedinom nápoji nájdete cukor a to 5%. 

Zloženie: Ovsený základ (voda, ovos 10%), cukor 5%, repkový olej, škrob, prírodná vanilková aróma, mrkvový koncentrát, prírodná aróma (smotanová), regulátor kyslosti: kyselina citrónová, fosforečnan vápenatý, soľ, účinné: D , B2 a B12, vegánske kultúry bakterií .

Green day vegan drink Vanilla
Energie kJ259 kJ
Energie kcal62 kcal
Tuk1.40 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.20 g
Sacharidy11.30 g
z toho cukry8.60 g
Bílkoviny0.90 g
Sůl0.01 g
Vitamín D0,75 µg
Výživové hodnoty

OBJEM

Ovsený nápoj je dostupný v jednej veľkosti a to 320ml. Nie je to ani veľa, ani málo. Je to tak akurát na rýchly snack cestou domov. 

BALENIE

Balenie a celkový dizajn fliaš je veľmi moderný a nadčasový. Na prvý pohľad nemáte ani tušenie, že sa jedná o český výrobok. Aj preto je výrobok predurčený na predaj na zahraničnom trhu. Na obale nájdete 95% informácii v angličtine. Fľaša je z plastu, tak ako aj etiketa a vrchnáčik, čiže po dopití tohto nápoja ide celý obal do plastov. Pre lenivejších tak odpadá rozoberanie obalu a triedenie. 

SKLADOVANIE/SPOTREBA

Skladujte pri teplote 2-8 stupňov. Po otvorení je potrebné spotrebovať do 3 dní. 

ALERGÉNY

Jediným alergénom je ovos, z ktorého je celý nápoj vyrobený. Takže potešia sa bezmliekači aj so skríženou alergiou na sóju, keďže tú v nápoji nenájdete. 

BENEFITY

Tak isto ako GREEN DAY jogurty, aj tento nápoj je vegan, takže je vhodný nielen pre bezmliekačov, ale aj pre vegánov a ostatné skupiny, ktoré sa vyhýbajú živočíšnym produktom. Nápoj obsahuje hneď niekoľko vegánskych probiotických a jogurtových kultúr a to Streptococcus thermophilus, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus, Lactobacillus paracasei, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis. Takže ako vidíte je to probiotická bomba. Drink je zdrojom vápnik a vitamínov B2, B12 a D. Preto je tento výrobok výborný na podporu imunity, kostí, činnosti svalov a funkcii nervovej sústavy. 

DOSTUPNOSŤ V OBCHODOCH

Na našom trhu zatiaľ nedostupný ? Pevne veríme, že v blízkej dobe sa to zmení. Ak by ste ale vycestovali do Čiech, nájdete ho v Globuse.

Green day ovsené mlieko

CHUŤ A KONZISTENCIA

Klasika ovsené mlieko na aké sme zvyknutí aj od iných značiek.

Zloženie: ovsený základ (voda, ovos 10%), repkový olej, uhličitan vápenatý, fosforečnan vápenatý, soľ, vitamíny: D, B2 a B12. Obsahuje lepok.

Energia kJ191 kJ
Energie kcal46 kcal
Tuk1.50 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.20 g
Sacharidy6.60 g
z toho cukry4.1 g
Bílkoviny1.0 g
Sůl0.01 g
Vitamín D0,75 µg
Vápnik121 mg
Výživové hodnoty na 100 ml

OBJEM

Ovsené mlieko je dostupné v jednej veľkosti a to 750ml.

BALENIE

Mlieko je balené v ekologickejšom PURE PAK SENSE obale. Ten neobsahuje žiadny hliník, Až 87% obalu tvorí kartón zložený z dreva z obnoviteľných lesov a iných kontrolovaných zdrojov, pri ich výrobe je spotrebovaných až o 38% menej emisii CO2.

Čo sa týka dizajnu, ten je zvolený trošku nešťastne pre menšie písmo, ktoré sa veľmi ťažko číta. Vzhľadom na to, že svetlozelený tieň spôsobuje dojem, že potrebujem aspoň dvojky dioptrie, aby sa mi písmená zliali naspať a bolo to čitateľné.

SPOTREBA/SKLADOVANIE

Skladujte v suchom prostredí do 25 ° C, po otvorení uchovajte pri teplote 2 – 8 ° C a spotrebujte do 3 dní. Minimálna trvanlivosť 60 dní

ALERGÉNY

Tak ako pri jogurtoch a zakysaných drinkoch, aj tu je jediným alergénom ovos. Toto mlieko teda nie je vhodné pre ľudí trpiacich intoleranciou lepku.

BENEFITY

Mlieko je vhodné pre vegánov a teda je vhodné aj pre ľudí trpiacich alergiou na mliecnu bielkovinu i laktózu. Je vhodné na rôzne použitie, či do pečenia alebo do varenia. Obsahuje vitamíny D, B2 a B12. Produkty od GREEN DAY sú vyrobené z ovsa zo Švédska, ktorého klimatické podmienky boli vyhodnotené za najvhodnejšie.

DOSTUPNOSŤ V OBCHODOCH

Znova ako GREEN DAY drinky, aj toto ovsené mlieko je dostupné… zatiaľ…. len na českom trhu a to v Globuse.

KDE GREEN DAY NÁJDETE?

pre viac informacií navštívte

  • Skúšali ste už GREEN DAY?

Ako chutili Vám? Dajte nám vedieť v komentároch!

Pridajte Komentár

📧 Každý mesiac nové produkty v emaily 📧

Chcete vedieť o nových produktoch bez mlieka pridaných na stránke?

Zadajte svoj email a získajte pravidelne informácie do schránky o nových produktoch.

E-book Ako žiť bez mlieka zadarmo