GREEN DAY – jogurty bez mlieka a bez sóje

Zahranične znejúci názov a predsa je to produkt od našich českých susedov. Áno je to GREEN DAY. Časť jeho výrobkov sa objavila nedávno aj na našom trhu a preto sme si nemohli nechať ujsť príležitosť ochutnať ich výrobky a priniesť Vám ich recenziu. Ako už názov naznačuje, jedná sa o vegánske produkty, čo nás veľmi potešilo. 
Tak poďme na to.


KONZISTENCIA A  CHUŤ

Na prvý pohľad ma jogurt želatínovú konzistenciu. Ale po rozmiešaní sa táto štruktúra stratí a nadobúda peknú krémovú konzistenciu.


Green Day jogurt Natural

Farba svetlucko zlta. Tento jogur má jemne zakysanú chuť. Je cítiť, že to nie je štandardný jogurt, na ktorý sme si už na našom trhu zvykli. Je cítiť chuť ovsa, ktorá je dosť špecifická. Mne osobne chuti, ale je to chuť štýlu, buď ju miluješ, alebo nie. Pre mňa je to príjemná zmena po kokosových a sojových, ktoré sú už bežne dostupné.

Zloženie: Ovsenný základ (voda, ovos 15 %), škrob, rastlinný olej (kokosový a repkový), cukor 2,7 %, ovsenná múka 2 %, fosforečnan vápenatý, vitamíny: D, B2 a B12, veganské kultury bakterií.

Energia kJ444 kJ
Energia kcal106 kcal
Tuk4.00 g
z toho nasytené mastné kyseliny2.50 g
Sacharidy16.00 g
z toho cukry4.50 g
Bielkoviny1.40 g
Soľ0.01 g
Vitamín D0,75 µg
Výživové hodnoty

Green Day jogurt Mango & Marakuja

Jogurt ma jemne žltú farbu. Zakysanú chuť dopĺňa mango a marakuja. Mangová chuť je výraznejšia ako marakujová. Vôbec nie je sladký, keďže obsahuje len 2,7% cukru.

Zloženie: Ovsenný základ (voda, ovos 15 %), škrob, rastlinný olej (kokosový a repkový), cukor 2,7 %, mangové pyré 2 %, marakujová šťava 2 %, ovsenná múka 1,8 %, prírodné arómy, mrkvový a dyňový koncentrát, fosforečnan vápenatý, vitamíny: D, B2 a B12, vegánske kultúry baktérií.

Energie kJ461 kJ
Energie kcal110 kcal
Tuk3.60 g
z toho nasycené mastné kyseliny2.30 g
Sacharidy18.00 g
z toho cukry7.30 g
Bílkoviny1.30 g
Sůl0.02 g
Vitamín D0,75 µg
Výživové hodnoty

Green Day jogurt Jahoda & Citrón

Jogurt má jemne ružovu farbu. Pri prvom ochutnaní cítiť jahodu. Čím ďalej jogurt konzumujete, tým viac cítite citrón a jahoda sa stráca. Keďže jogurt obsahuje citrón, má aj jemne kyslastú chuť. Nie je to nič pre milovníkov sladkého.

Zloženie: Ovsenný základ (voda, ovos 15 %), škrob, jahodové pyré 4,2 %,  rastlinný olej (kokosový a repkový), cukor 2,7 %, ovsenná múka 1,8 %, citrónová šťava 0,9 %, prírodné arómy, koncentrát z červenej repy a mrkvy, fosforečnan vápenatý, vitamíny: D, B2 a B12, vegánske kultúry baktérií.

Energia kJ461 kJ
Energia kcal110 kcal
Tuk3.60 g
z toho nasýtené mastné kyseliny2.30 g
Sacharidy18.00 g
z toho cukry7.30 g
Bielkoviny1.30 g
Soľ0.02 g
Vitamín D0,75 µg
Výživové hodnoty

OBJEM

150g.

BALENIE

Obal je plne recyklovateľný. Co ešte v dnešnej dobe nie je úplne bežné. Takže veľké plus za to. Ďalším veľkým ekoplusom je nápad vyžiť recyklovaný papier a odľahčené kelímky. Papierový obal je totižto z 80% vyrobený z recyklovaného materiálu. A plastový kelímok je o 30% ľahší ako bežné kelímky. Výborný nápad. Vnútorná časť papierového obalu obsahuje ďalšie informácie v angličtine a češtine.


SKLADOVANIE/SPOTREBA

Skladujte pri teplote 2-8 stupňov. Po otvorení ihned spotrebovat.

ALERGÉNY

Jediným alergénom je ovos, z ktorého je celý nápoj vyrobený. Takže potešia sa bezmliekači aj so skríženou alergiou na sóju, keďže tú v nápoji nenájdete. 

BENEFITY

Nápoj je vegan, takže je vhodný nielen pre bezmliekačov, ale aj pre vegánov a ostatné skupiny, ktoré sa vyhýbajú živočíšnym produktom. Nápoj obsahuje hneď niekoľko vegánskych probiotických a jogurtových kultúr a to Streptococcus thermophilus, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus, Lactobacillus paracasei, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis. Takže ako vidíte je to probiotická bomba. Drink je zdrojom vápnik a vitamínov B2, B12 a D. Preto je tento výrobok výborný na podporu imunity, kostí, činnosti svalov a funkcii nervovej sústavy. 


CENA
0,79e

DOSTUPNOSŤ V OBCHODOCH

Na Slovensku je momentálne dostupný v jedinom reťazci a to v LIDLi. 

KDE GREEN DAY NÁJDETE?

pre viac informacií navštívte

  • Skúšali ste už GREEN DAY?

Ako chutili Vám? Dajte nám vedieť v komentároch!

2 názory na “GREEN DAY – jogurty bez mlieka a bez sóje”

Pridajte Komentár

📧 Každý mesiac nové produkty v emaily 📧

Chcete vedieť o nových produktoch bez mlieka pridaných na stránke?

Zadajte svoj email a získajte pravidelne informácie do schránky o nových produktoch.

E-book Ako žiť bez mlieka zadarmo