KEKSE – vhodné najmä pre alergikov, chutné pre každého

poznáte projekt KEKSE? Poznáte to…. stojíte v obchode, preberáte keks za keksom a hľadáte nejaký, ktorý neobsahuje alergén, na ktorý ste alergický, pripadne mate intoleranciu, alebo iné pridružené zdravotné problémy spôsobené stravou. A tak preberáte a s najväčšou pravdepodobnosťou odchádzate z obchodu na prázdno. Väčšina keksov totiž obsahuje nám dobre známe mlieko, či lepok, sóju, vajce, prípadne iný alergén. To však nie je prípad KEKSE. Tie sa pýšia tým, že neobsahujú ani jeden zo spomenutých alergénov. Je to vôbec možné? 

Je. 

KONZISTENCIA


Medzi dve oplátky je hojne nanesený krém podľa príchute. Oplátka je tvrdšia, takže pri každom zahryznutí ju počujete. Vzhľadom na to, že je to handmade produkt, jemnejšiu oplátku ani nemôžeme očakávať, pretože by sa s ňou nedalo pracovať. Oplátka je vyvážená hrubou vrstvou náplne. 

CHUŤ

Naozaj plná chuť mandlí, kokosu a karobu Vás ohromí. Žiadne suché oplátky s troškou náplne to teda nie sú. Pri každom zahryznutí doslova počujete oplátku a cítite kúsky mletých mandlí. Pri otvorení kokosových KEKSE zacítite vôňu pravého kokosu. Po zahryznutí ochutnáte šťavnatú plnku, ktorá sa doslova rozplýva na jazyku. Nenájdete tu žiadne kokosové umelé arómy, ktoré ani zďaleka nepripomínajú kokos. V keksoch sa nachádza pravý kokos a je ho tam aj patrične cítiť. Karobovo mandľové KEKSE nemajú veľmi výraznú vôňu po otvorení, to im však neuberá na chuti. Karob s kúskami mandlí vytvára príjemnú kombináciu pripomínajúcu klasiké kakaové keksy. Po dojedení máte hneď chuť na ďalšie KEKSE. 

ZLOŽENIE

Mandľovo karobové KEKSE

Oplátky: kukuričný škrob, ryžová múka, kukuričná múka, kokosový tuk, bambusové vlákno, soľ, slnečnicový lecitín, regulátor kyslosti: oxid horečnatý, guarová guma

náplň: mandle, kokosový olej, ryžový nápoj v prášku (ryžová múka, glukózový sirup), med, vanilka bourbon, karobový prášok

Mandľové KEKSE

Oplátky: kukuričný škrob, ryžová múka, kukuričná múka, kokosový tuk, bambusové vlákno, soľ, slnečnicový lecitín, regulátor kyslosti: oxid horečnatý, guarová guma

náplň: mandle, kokosový olej, ryžový nápoj v prášku (ryžová múka, glukózový sirup), med, vanilka bourbon

Kokosové KEKSE

Oplátky: kukuričný škrob, ryžová múka, kukuričná múka, kokosový tuk, bambusové vlákno, soľ, slnečnicový lecitín, regulátor kyslosti: oxid horečnatý, guarová guma

náplň: kokos strúhaný, ryžový nápoj v prášku (ryžová múka, glukózový sirup), kokosový olej, med, vanilka bourbon

GRAMÁŽ

35g… Tu musíme spomenúť, že KEKSE sú vyrábané ručne a preto každý jeden kus je originál. Nemusíte sa ale báť, že by ste dostali menej g ako KEKSE sľubujú. Garantujú 35g a viac. 

BALENIE

Jednotlivé keksy sú balené v klasických plastových sáčkoch. Priamo z domovskej stránky KEKSE.sk si môžete objednať KEKSE v 8, 16, 32 ks variante z jednotlivých druhov. Alebo krabičku mix, kde sú všetky druhy. Pripadne si navolíte samostatne počet ks podľa náplne.

SKLADOVANIE/SPOTREBA

Skladujte na studenom alebo suchom mieste max do teploty +24°C, chráňte pred priamym slnečným žiarením. Spotreba je do 3 mesiacov od ich výroby.

ALERGÉNY

Jedna z veľkých výhod KEKSE je, že sú takmer bez alergénov. Napr. kakao ako alergén je vylúčené, keďže používajú ako náhradu karob. Jediný alergén sú mandle. Kokosové KEKSE sú úplne bez alergénov. V obchode nenájdete nič podobné.

BENEFITY

KEKSE používajú ako sladidlo med. Žiadny cukor tu nenájdete. Aj preto sa označujú ako nízkocukrové. KEKSE prijemne dopĺňa chuť pravou vanilkou. Znova ziadny chemicky vytvorený vanilínový cukor alebo umelé sladidlo s vôňou vanilky.  Emulgátory ani farbivá tu tiež nenájdete. Na palmový olej môžete tak isto zabudnúť. Podľa zloženia sú všetky KEKSE zároveň VEGAN, hoci takúto informáciu nikde… zatiaľ… nenájdete. 

CENA+-1.49e

DOSTUPNOSŤ V OBCHODOCH

KEKSE je možné kúpiť v bio obchodíkoch a obchodíkoch so zdravou výživou v týchto mestách:

  • Michalovce – Erben 
  • Trnava – Zdravomarket
  • Partizánske – Balance bio obchodík a Biovita 
  • Bratislava – Zdravochutne
  • Liptovský Mikuláš – Moment – SC Jasná 
  • Humenné – Bufet LDCH
  • Nová Dubnica – Bezobalový obchod Trnka 
  • Dubnica nad Váhom – Púpavienka 
  • a samozrejme priamo zo stránky Kekse

KDE KEKSE NÁJDETE?

pre viac informacií navštívte

Skúšali ste už KEKSE?

Ako chutili Vám? Dajte nám vedieť v komentároch!

3 názory na “KEKSE – vhodné najmä pre alergikov, chutné pre každého”

Pridajte Komentár

📧 Každý mesiac nové produkty v emaily 📧

Chcete vedieť o nových produktoch bez mlieka pridaných na stránke?

Zadajte svoj email a získajte pravidelne informácie do schránky o nových produktoch.

E-book Ako žiť bez mlieka zadarmo