SINEA vegánske šaláty sú vhodne aj pre alergikov na ABKM či vajcia

Potravinový alergici majú veľký problém, vybrať si omáčku, ktorá neobsahuje nejakú zložku potravy, ktorú nemôžu. Veľa šalátov, omáčok či dresingov v sebe zahŕňa vajcia, mlieko či ďalšie iné. Šaláty od spoločnosti českej spoločnosti SINEA sú ale dobré v tom, že jediný alergén, ktorý majú je horčičné semeno a niekde prítomna sója a zeler. Čo robí šaláty vhodnými na zjedenie, ak trpíte alergiou na mlieko či vajcia.

SINEA Šaláty

SINEA tvrdí, že ich poslanie je ponúknuť to najlepšie z prírody v podobe prvotriednych, chutných a zdravých výrobkov. Ponúkajú skvelé značky s kvalitnými a chutnými 100% rastlinnými výrobkami. Kde nájdete značku SINEA, tam máte garanciu 100% rastlinného zloženia a skvelej chuti. To je pravda, musíme uznať, chuť je naozaj skvelá.

SINEA ponúka 4 rôzne šaláty dostupné pre náš trh. Všetky z nich sú rastlinného pôvodu, bez živočíšnych zložiek, cholesterolu, GMO, laktózy a lepku. To znamená, že sú dostupné aj pre alergikov na mlieko, vajcia, lepok. No bohužiaľ nie pre alergikov na horčicu, sóju a zeler.


Šalát zemiakový

Zloženie: Zeleninová zmes 69% (zemiaky, uhorky, mrkvu, zeler, hrášok), repkový olej, rastlinný nálev, cukor, pitná voda, jedlá soľ, ocot kvasný liehový, prírodná citrónová šťava, horčičné semienko, korenie, stabilizátory: guma guar, kukuričný škrob; konzervanty: sorban draselný, benzoan sodný; regulátor kyslosti: kyselina citrónová.

Hodnotenie: Veľmi chutný zeleninový šalát s prebytkom hrášku.

Šalát diabolský

Zloženie: Zeleninová zmes 34% (červená paprika, uhorka, feferónky, cibuľa (obsahuje siričitany)), rastlinný olej, sójové bôby, rastlinný nálev, cukor, pitná voda, jedlá soľ, morské riasy, kukuričný škrob, ocot kvasný liehový, prírodné citrónová šťava, hroznový cukor, korenie, horčičné semienko, stabilizátory: guma guar; konzervanty: sorban draselný, benzoan sodný; regulátor kyslosti: kyselina citrónová.

Hodnotenie: Vynikajúci, iba mierne pikantný. Farba vyzerá lákavo.

Šalát vlašský

Zloženie: Zeleninová zmes 50% (zemiaky, uhorka, zeler, mrkva, hrášok), rastlinný olej, sójové bôby, rastlinný nálev, pitná voda, cukor, morské riasy, kukuričný škrob, ocot kvasný liehový, prírodná citrónová šťava, jedlá soľ, horčičné semienko, hroznový cukor, koreniny, stabilizátory: guma guar; konzervanty: sorban draselný, benzoan sodný; regulátor kyslosti: kyselina citrónová.

Hodnotenie: Dobre dochutený, trochu tvrdšia zelenina.

Šalát parížsky

Zloženie: Zeleninová zmes 35% (uhorka, cibuľa, hrášok), rastlinný olej, sójové bôby, rastlinný nálev, pitná voda, cukor, ocot kvasný liehový, morské riasy, kukuričný škrob, prírodná citrónová šťava, jedlá soľ, hroznový cukor, korenie, horčičné semienko , stabilizátory: guma guar; konzervanty: sorban draselný, benzoan sodný; regulátor kyslosti: kyselina citrónová; antioxidant: disiričitan draselný.

Hodnotenie: Nepoznateľná chuť od pravého parížskeho šalátu, s mierne tvrdšou zeleninou.

SINEA majonézy

SINEA ponúka 3 rôzne majonézy. Všetky z nich sú rastlinného pôvodu, bez živočíšnych zložiek, cholesterolu, GMO, laktózy a sóje. To znamená, že sú dostupné aj pre alergikov na mlieko, vajcia, sóju. No bohužiaľ nie pre alergikov na horčicu. Maya omáčky sú vyrábané rovnakou metódou ako majonézy živočíšneho pôvodu – emulgáciou. Vďaka tomuto spôsobu výroby si zachovávajú skvelú krémovú konzistenciu, farbu a predovšetkým chuť, ktoré uspokoja chuťové bunky každého labužníka.

Maya tatarská

Zloženie: Repkový olej, zeleninová zmes 20% (uhorka, cibuľa, pažítka), rastlinný nálev, cukor, ocot kvasný liehový, pitná voda, prírodná citrónová šťava, horčičné semienko, jedlá soľ, korenie, stabilizátory: guma guar, modifikovaný škrob; konzervanty: sorban draselný, benzoan sodný; regulátor kyslosti: kyselina citrónová.

Hodnotenie: Dobra konzistencia veganskej omáčky. Chutná nepárovateľná chuť s tradičnou tatárskou.

Maya pochuťková

Zloženie: Repkový olej, rastlinný nálev, cukor, pitná voda, ocot kvasný liehový, prírodná citrónová šťava, jedlá soľ, horčičné semienko, korenie, stabilizátor: guma guar; regulátor kyslosti: kyselina citrónová.

Hodnotenie: Dobra konzistencia veganskej omáčky. Chutná nepárovateľná chuť s tradičnou tatárskou.

Maya cesnaková

Zloženie: Repkový olej, rastlinný nálev, cesnak sušený 8%, cukor, ocot kvasný liehový, pitná voda, prírodná citrónová šťava, horčičné semienko, jedlá soľ, korenie, stabilizátor: guma guar; konzervanty: sorban draselný, benzoan sodný; regulátor kyslosti: kyselina citrónová.

Hodnotenie: Bohužiaľ, tuto omáčku sme nedostali na recenziu.

SINEA pomazánky

Rastlinné pomazánky od SINEA sú 4. Všetky z nich sú bez živočíšnych zložiek, cholesterolu, GMO, laktózy a lepku. To znamená, že sú dostupné aj pre alergikov na mlieko, vajcia, lepok. No bohužiaľ nie pre alergikov na horčicu a sóju.

Budapeštianska pomazánka

Zloženie: Repkový olej, rastlinný nálev, cukor, pitná voda, ocot kvasný liehový, prírodná citrónová šťava, jedlá soľ, horčičné semienko, korenie, stabilizátor: guma guar; regulátor kyslosti: kyselina citrónová.

Hodnotenie: Chutná pomazánka s kúskami cibuľky a papriky. Je trošku slanšia ale lahodná.

Pažitková pomazánka

Zloženie:

Hodnotenie: Jemná, lahodná pomazánka s kúskami posekanej pažítky. Ideálna na chlebík na raňajky či na desiatu.

Pomazánka s červenou repou

Zloženie: Červená repa 40%, sójové bôby, repkový olej, chren 7% (obsahuje siričitany), cibuľa (obsahuje siričitany), rastlinný nálev, cukor, pitná voda, jedlá soľ, ocot kvasný liehový, prírodná citrónová šťava, korenie, horčičné semienko, stabilizátory : guma guar, kukuričný škrob; konzervanty: sorban draselný, benzoan sodný; regulátor kyslosti: kyselina citrónová.

Hodnotenie: Veľmi chutná s kúskami postrúhanej červenej repy. Pripomína trošku cviklový šalát. Môže byť vhodná aj ako príloha k hlavnému jedlu.

Cesnaková pomazánka

Zloženie: repkový olej, sójové bôby, cibuľa (obsahuje siričitany), rastlinný nálev, cesnak sušený 4%, cukor, ocot kvasný liehový, jedlá soľ, pitná voda, prírodná citrónová šťava, horčičné semienko, korenie, stabilizátory: guma guar, kukuričný škrob; konzervanty: sorban draselný, benzoan sodný; regulátor kyslosti: kyselina citrónová.

Hodnotenie: Chuťovo dobrá, cesnaku akurát, možno by mohla byť viac hustejšia.

Kde nájdem SINEA produkty na Slovensku ?

Produkty SINEA sú dostupné v supermarketoch ako sú LidlMetroTesco.

SINEA majonézy, šaláty a nátierky

Odporúčame SINEA šaláty ?

Určite áno, určite ale by sme boli radšej, ak by sa šaláty vyhli do budúcna viacerým alergikom a nahradili sóju niečím iným. Dôvodom je, že množstvo ľudí, ktorí trpia na alergiu kravského mlieka, trpí aj alergiou na sóju. Preto pre alergikov na sóju sú dostupné iba 1 šalát a 2 majonézy. Ale ak netrpíte alergiou na sóju, je tu skvelý spôsob ako nahrádzať mliečne a vaječne šaláty, majonézy a pomazánky.

Pridajte Komentár

📧 Každý mesiac nové produkty v emaily 📧

Chcete vedieť o nových produktoch bez mlieka pridaných na stránke?

Zadajte svoj email a získajte pravidelne informácie do schránky o nových produktoch.

E-book Ako žiť bez mlieka zadarmo