Fastfood a alergia na mlieko

Alergia na mlieko má viacero nevýhod. Možnosť stravovať sa vo fast-foodoch, alebo rýchlych občerstveniach známych firiem je takmer limitovaný na 10% ponuky. Opýtali sme sa teda známych pobočiek na Slovensku, čo si alergik na mlieko môže dať a ako tovar pripravujú, aby sa zabránilo kontumácií alergénmi.

McDonald’s 

Kto by túto svetoznámu značku nepoznal. Spýtali sme sa, čo je možné zjesť, ak máte alergiu na kravské mlieko, ale nie len to.

 1. Aké produkty sú v mcmenu bez mlieka a sóje (kvôli tomu, že množstvo ľudí alergických na mlieko má alergiu aj na sóju)


Nutričné hodnoty a alergény v zložení jednotlivých produktov môžu nájsť naši zákazníci na našich webových stránkach, alebo priamo pri objednávaní produktu na digitálnych kioskoch či na cenníkoch. K mlieku je priradené označenie pod číslom 7, alebo je na webe definovaný v rámci tabuľky alergénov. Ak toto číslo produkt alebo zložka nemá, mliečny alergén nie je prítomný. Čo sa týka krížovej kontaminácie, tak robíme všetko pre to, aby k nej neprichádzalo v prípade žiadnych alergénov v rámci prevádzkových a dodržiavaných prísnych procesov pri príprave všetkých jedál.

V sekcii Ceny a alergény si môžete pozrieť menu pre každú z pobočiek.
Na obrázku sú vyznačené jedlá bez mlieka v Trnave.

2. Chicken Wings a Chicken McNuggets v sebe nemajú mlieko ani sóju. Grilujú sa ale na masle alebo niečom mliečnom ?

V prípade Chicken Wings a Chicken McNuggets prebieha smaženie v samostatných fritézach, takže prítomnosť mliečneho alergénu je vylúčená. Smaženie prebieha na rastlinnom oleji a grilujeme bez pridania tuku. Prítomnosť sóje deklarujeme rovnako ako prítomnosť mlieka v jednotlivých produktoch, pričom hranolčeky sú 100% bez mliečnych zložiek.

3. Pripravujú sa jedla, pokiaľ sa človek požiada o produkt bez mlieka, výhradne bez mlieka, aby nedochádzalo k náhodnej kontaminacií s inými produktami napr. pri smažení olejom ?

Pri objednávaní a požiadavke zákazníka vylúčiť mliečny alergén, je potrebné objednať si produkt nielen napríklad bez syra, ale tiež iných ingrediencií, ktoré k produktu ponúkame, ako je napríklad omáčka, ktorá mliečnu zložku už obsahovať môže.

4. Prečo väčšinu jedal v menu tvoria jedla s mliekom ?

Na túto otázku sme bohužiaľ nedostali odpoveď.

5. Sú hranolky 100% bez mliečnych zložiek ?

Hranolčeky sú 100% bez mliečnych zložiek.

KFC

KFC nám na otázky nereagoval, bohužiaľ. Poďme si teda prejsť produkty, ktoré nie sú označené ako alergén č. 7 z veľmi chabého obrázku zverejneného na kfcslovakia.sk

  • Big Sanders Burger
  • Cripsy Strips
  • Hot Wings
  • Crispy Chicken

Burger King

Burger King nám na otázky nereagoval, bohužiaľ. Poďme si teda prejsť produkty bez mlieka nižšie podľa PDF zverejneného na stránke.

  • Hamburger
  • Double Whopper
  • Triple Whopper
  • Whooper Junior
  • Rebel Whopper
  • Onion Rings (6 ks)

Pridajte Komentár

📧 Každý mesiac nové produkty v emaily 📧

Chcete vedieť o nových produktoch bez mlieka pridaných na stránke?

Zadajte svoj email a získajte pravidelne informácie do schránky o nových produktoch.

E-book Ako žiť bez mlieka zadarmo