Recenzia: Veganská náhrada vajíčka Vegan Egg a Vegan Omeleta

Vegan Omeleta a Vegan Egg sú skvelou voľbou pre tých, ktorí sa rozhodli pre veganskú stravu či majú alergiu. No nevedia alebo nechcú sa vzdať klasických raňajkových jedál ako vajíčka alebo omelety.

Vegan Egg

Vegan Egg je vegánska náhrada vajíčka, ktorá obsahuje tapiokovú múku, zemiakový škrob, psylium prášok, inulín, zahusťovadlo a prírodné farbivo. Jedno balenie o hmotnosti 128g postačí na 40 ks vajíčok. Konzistencia je veľmi podobná skutočnému vajíčku a jednoducho sa pripravuje. Stačí pridať vodu a miešať kým sa spolu dobre nepremieša a zmiznú všetky hrudky. Zmes necháme postáť 3 minúty a vajíčko vegan je hotové. Zo začiatku sa zdá byť veľmi riedke, ale po tých 3 minútach jemne zhustne. Energetické hodnoty sú tiež pozitívne, s nízkym obsahom tuku a cukrov a vysokým obsahom vlákniny. Ak potrebujeme len vaječné žĺtko, stačí pridať 5ml oleja a namiesto miešania šľahať. Také jednoduché. Použiť môžete ako klasické vajíčko do varenia, či pečenia. Ak nemáte váhu, ktorá ukazuje aj mililitre, tak 5 ml zmesi potrebnej na 1 vajíčko je cca 1 veľká polievková lyžica.


Vegan Omeleta

Vegan Omeleta je náhrada za vegánsku omeletu, ktorá obsahuje hrachovú múku, hrachový proteínový koncentrát, cícerovú múku, rastlinnú vlákninu, kvasnicový extrakt a prírodné farbivá. Jedno balenie o hmotnosti 180g postačí na 15 omeliet. Obsahuje tiež nízky obsah tuku a cukrov a vysoký obsah bielkovín a vlákniny.

Na prípravu 1 vajíčka potrebujete 12g prášku vEGGs a 2 a pol lyžice vody, čo je približne 37g vody. Odporúčam naozaj dodržiavať tieto hmotnosti, aby výsledný produkt bol naozaj taký, ako má byť. Vzniknutú hmotu dobre premiešame. Zo začiatku sa tvoria hrudky, ale to je len znamenie, že treba pokračovať v miešaní až vznikne jednotná a hladká hmota. Nepriľnavú panvicu potrieme olejom a zmes opekáme aspoň 5 minút. Ja som ju opekala dlhšie, aby som dosiahla chrumkavý efekt a menšie kúsky. Ak chceme naozaj malé kúsky, treba sa s tým vyhrať. Odporúčam dochutiť si zmes ešte pred opekaním, aby sa chuť rovnomerne rozložila,… soľ, čierne korenie, bylinky, červená paprika,… Takto pripravená vegan omeleta je veľmi chutná a chuť sa približuje originálu.

Obe tieto produkty sú zdravou a vegánskou alternatívou klasickým raňajkovým jedlám, ktoré obsahujú mäso alebo vajíčka. Sú vhodné pre všetkých, ktorí sa snažia zlepšiť svoju stravu a zdravie. Jeho vysoký obsah vlákniny a bielkovín zabezpečuje, že sa budete cítiť plní a energickí po celé ráno.

SKLADOVANIE/BALENIE

Skladujte pri teplote 5 – 25 stupňov celzia. Plastový obal má praktické viacnásobne použiteľné uzatváranie, takže nehrozí znehodnotenie produktu.

ALERGÉNY

Oba produkty sú úplne bez alergénov, čo je veľmi potešujúce. Navyše sú bez lepku, bez palmového oleja, cruelty free, bez GMO a samozrejme bez vajec. 100% prírodný produkt…. no samé pozitívne označenia.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE

VEGAN OMELETAVEGAN EGG
Merná jednotka100g100g
Energia kJ/ kcal1438 kJ/341 kcal1264 kJ / 301 kcal
Tuky2,9g1,4g
z toho -nasýtené mastné kyseliny0,5g0,3g
Sacharidy46g56g
z toho – cukry2g2,3g
Bielkoviny24g2,8g
Soľ2,3g1,9g
Vláknina19g27g
Výživové údaje VEGAN OMELETY a VEGAN EGG od Luxury Delikates.

CENA

Cena ako vždy záleží od predajcu. Plus mínus sa cena VEGAN OMELETY pohybuje okolo 4e a VEGAN EGG okolo 3,40e.

Kde ich nájdem ?

Produkty od spoločnosti luxurydelikates, môžete nájsť v lokálnych obchodoch ako sú Good Nature, Plant Cow, Astevia, Sanus Vita, Alter-food, Natura či Bio Slnečnica. Objednať si ich môžete taktiež priamo na stránke Luxury Delikates

GALÉRIA

Vyskúšali ste už tieto produkty?

Ako chutili Vám? Dajte nám vedieť v komentároch!

Pridajte Komentár

📧 Každý mesiac nové produkty v emaily 📧

Chcete vedieť o nových produktoch bez mlieka pridaných na stránke?

Zadajte svoj email a získajte pravidelne informácie do schránky o nových produktoch.

E-book Ako žiť bez mlieka zadarmo