Müller, keď sa tradičná mliekareň rozhodne ísť aj vegan cestou

Prvá mliečna ryža bola Müllerom zavedená na trh v roku 1980, prvé ochutené mlieko v roku 1983. A teraz po takmer 40 rokoch sme sa dočkali ich vegan verzie. A musím teda priznať, že sa oplatilo čakať. Müller vyrába veganské produkty v dvoch príchutiach a to čokoláda a vanilka…zatiaľ.

Riso Vegan Čokoláda a Vanilka

KONZISTENCIA A CHUŤ

Je to hustý puding s ryžou, čiže konzistencia je úplne super. Je tam jasne cítiť ryžu. A čo mňa osobne teší, že nie je veľmi presladený ako jeho nevegánska verzia. S kľudom ju dávam aj mojej 3 ročnej, ktorá má túto vegan verziu radšej ako klasickú mliečnu. Obidva varianty Risa su príjemne dochutené celkom hojným množstvom čokolády a vanilky. Vanilková príchuť pôsobí jemne sladšie, ale to je spôsobené vanilkovou arómou, keďže nutričné hodnoty cukrov sú takmer rovnaké s čokoládovou verziou.Zloženie: 

Čokoláda: voda, kokosové mlieko 17%, ryža 8%, cukor, ryžový hydrolyzát, čokoládový prášok 1,8% (cukor, kakaový prášok), ryžová múka, škrob, čokoláda 0,1%, /zahusťovadlá: guarová guma, karobová guma, karagénan; stabilizátor: chlorid vápenatý, jedlá soľ, citrusová vláknina, aróma.

Vanilka: voda, kokosové mlieko 17%, ryža 8%, cukor, ryžový hydrolyzát, ryžová múka, škrob, farbiaci koncentrát z mrkvy, zahusťovadlá: guarová guma, karobová guma, karagénan; stabilizátor: chlorid vápenatý, prírodná vanilková aróma 0,3%, jedlá soľ, citrusová vláknina, extrahované semená vanilky, aróma.

Výživové údaje:

Riso Vegan Čokoláda Riso Vegan Vanilka
Merná jednotka100g100g
Energia kJ/ 54 kcal 111/468110/461
Tuky4,2 g4,1 g
z toho -nasýtené mastné kyseliny3,9 g
3,8 g
Sacharidy16,9 g16,7 g
z toho – cukry8,7 g8,4 g
Bielkoviny1,2 g1,1 g
Soľ0,17 g0,17 g
Nutričné hodnoty Riso Vegan Čokoláda s Riso Vegan Vanilka

OBJEM A BALENIE

RISO je dostupný v jednej veľkosti a to 160g kelímku. Je to taká štandardná veľkosť vhodná na desiatu či olovrant. Balenie nie je ničím špeciálne. Pri recyklácií nie je potrebné obal rozoberať, pretože celý patrí do plastov. Čo veľmi oceňujem, je obrovský nápis VEGAN na prednej strane produktu. Pri nákupe je teda prakticky nemožné pomýliť si mliečnu a VEGAN verziu.

SKLADOVANIE/SPOTREBA

Výrobky sa skladujú pri teplote (od +4°C do +8°C) , takže v chladničke.

ALERGÉNY

Môže obsahovať obilniny obsahujúce glutén, sóju, vajcia a mlieko, takže nevhodné pre ľudí, ktorí nemôžu konzumovať ani stopy mlieka, prípadne majú ďalšie alergie.

CENA

+- 0,95e v závislosti od predajcu

DOSTUPNOSŤ V OBCHODOCH

MÜLLER RISO Vegan je možné zakúpiť v reťazcoch:

 • TESCO,
 • KAUFLAND,
 • BILLA,
 • METRO,
 • TERNO,
 • FRESH,
 • KLAS,
 • niektoré obchody CBA a COOP.

Müllerdrink Vegan Čokoláda a Vanilka


KONZISTENCIA A CHUŤ

Konzistencia Müllerdrinku pripomína klasické ochutené mlieko. Možno veľmi jemne hustejšie. Po otvorení vanilkového Müllerdrinku je hneď a veľmi výrazne cítiť vanilkovú arómu. Prvý dojem bol veľmi dobrý. Chuť bola až by som povedala krémová. Po ochutnaní zostáva príjemná sladkastá vanilková chuť v ústach. Vanilková verzia je určite sladšia ako čokoládová. Tá práve naopak nie je sladká takmer vôbec. Výrazne vonia a chutí po kakau. Čokoládovú verziu by som odporúčala skôr pre ľudí, ktorí neobľubujú sladké.

Zloženie: 

Čokoláda: voda, ovsená zložka (OVOS 11%**, voda), čokoláda v prášku 3,7 % (cukor, kakao), cukor, repkový olej, modifikovaný škrob, kakaový prášok so zníženým množstvom tuku 0,3 %, zahusťovadlo: guma gellan; jedlá soľ, aróma, vitamíny (B1, B2, B6, B12). **v konečnom výrobku MÔŽE OBSAHOVAŤ MLIEKO. 

Vanilka: voda, ovsená zložka (OVOS 11%**, voda), cukor, repkový olej, modifikovaný škrob, farbiaci koncentrát z mrkvy, jedlá soľ, zahusťovadlo: guma gellan; aróma, vitamíny (B1, B2, B6, B12). **v konečnom výrobku. MÔŽE OBSAHOVAŤ MLIEKO.

Výživové údaje:

Müllerdrink Vegan Čokoláda Müllerdrink Vegan Vanilka
Merná jednotka100 g100 g
Energia kcal/kJ68/28663/265
Tuky1,6 g
z toho -nasýtené mastné kyseliny0,4 g0,2 g
Sacharidy11,5 g11,4 g
z toho – cukry7,1 g7,1 g
Bielkoviny0,7 g0,4 g
Soľ0,12 g0,11 g
Vitamín B60,23 mg0,23 mg
Vitamín B20,14 mg0,14 mg
Vitamín B10,14 mg0,14 mg
Vitamín B120,36 µg0.36 µg
Výžívové údaje Müllerdrink Vegan Čokoláda a Vanilka


OBJEM A BALENIE

Müllerdrink má 400g čo je cca 382 ml. Tak isto ako RISO, Müllerdrink má obrovský VEGAN nápis. Hľadanie týchto produktov v obchode je preto oveľa jednoduchšie.

SKLADOVANIE/SPOTREBA

Produkty je potrebné skladovať v chladničke (od +4°C do +8°C)

ALERGÉNY

Môže obsahovať vajcia a výrobky z nich, mlieko a mliečné výrobky (vrátane laktózy), lepok v ovsi. Takže znova pozor tí, ktorí nemôžu konzumovať ani stopy mlieka. Pre ostatných bezmliečnych… smelo ochutnajte 🙂

BENEFITY

Müllerdrink je doplnený o vitamíny B1, B2, B6 a B12.

CENA

+- 1.30e v závislosti od predajcu

DOSTUPNOSŤ V OBCHODOCH

MÜLLER DRINK Vegan je možné zakúpiť v reťazcoch:

 • TESCO,
 • KAUFLAND a
 • METRO.

Galéria:

pre viac informacií navštívte https://www.mullermilch.sk/

Vyskúšali ste už produkty od Müllera?

Ako chutil vám? Dajte nám vedieť v komentároch!

Pridajte Komentár

📧 Každý mesiac nové produkty v emaily 📧

Chcete vedieť o nových produktoch bez mlieka pridaných na stránke?

Zadajte svoj email a získajte pravidelne informácie do schránky o nových produktoch.

E-book Ako žiť bez mlieka zadarmo