Recenzia: ClearProtein je vegánsky proteín bez alergénov a najmä bez mlieka

Alergia na kravskú bielkovinu sa spája s vylúčením veľkého množstva suplementov na posilňovanie či cvičenie. Väčšinu proteínov totiž tvorí mliečny cukor laktóza, srvátka či samotné mliečne zložky. Jednou výnimkou je ale ClearProtein, teda čistý proteín od známeho e-shopu MyProtein.

Cvičenie a alergia na mlieko

Je možné, že ste alergický na mlieko, len o tom ešte neviete. Bolesti brucha po či počas tréningu nie sú bežné, pokiaľ alergiu nemáte. Pre alergikov na kravské mlieko sú to žiaľ bežné symptómy. Ako netušiaci alergik som častokrát po cvičení pil proteín a jedol aj mliečnu stravu pred tréningom, čo viedlo k už spomínaným bolestiam brucha po či počas tréningu. Výsledkom boli bolesti brucha, preháňanie či celkové chudnutie. Až neskôr som zistil, že za bolesťami môže byť alergia na mlieko.

Počas týchto rokov som prestal cvičiť a sústredil sa na priberanie, čo bola samozrejme chyba, keďže cvičenie a priberanie, chudnutie či zdravý životný štýl idú ruka v ruke. Keď sa mi podarilo zistiť, aké všetky alergie mám, začal som sa podľa toho stravovať a vykročil som priberaniu napred, keďže to je môj dlhodobý cieľ. Pre kvalitnejšie naberanie svalovej hmoty však potrebujem nielen cvičiť, ale mať zároveň vysoký príjem bielkovín a preto som sa rozhodol nájsť proteín, ktorý nebude zaťažovať môj tráviaci systém.


Problém ale je, že väčšina proteínov má v zložení mlieko či sóju, ktorá je častou krížovou intoleranciou, pokiaľ máte mliečnu alergiu. Následným vylúčením proteínov, ktoré nie sú postavené na mliečnej zložke a sóji som objavil Clear Protein na stránke MyProtein.sk. Neváhal som a objednal som si testovaciu sadu a zároveň niekoľko veľkých setov, pretože som dostal pocit, že som našiel to, čo som hľadal.

Clear Vegan Protein

Clear Vegan Protein nie je ako bežné proteíny tvorený z mliečnych zložiek. Je to vegánsky proteín, ktorý ale taktiež nie je založený na lacnej sóji. Hlavným zdrojom proteínov v tomto nápoji je hrachová bielkovina spojená s ovocnou chuťou doplnená o vitamín B.

Clear proteín má niekoľko príchutí – citrón a limetka, ananás a grapefruit, jablko a baza, jahody a čierne ríbezle. Ja som sa rozhodol zobrať testovaciu sadu 5 príchutí, plus 2x veľkú limetku a citrón, 1x veľkú ríbezľu a 1x veľkú jahodu.

Clear Vegan Protein - všetky prichute
ClearVegan Protein

Recenzia veganskeho proteínu

MyVegan tento produkt ponuka síce v 5 rôznych príchutiach, ale žiaľ v testovacom balení, ktoré posielajú môže 1 chýbať, tak pridali naviac čiernu ríbezľu. Takže jablkovú prichuť som nemohol otestovať.

Jahodový Clear Vegan proteín

 • Chuť: 3/5 – mierne umelá chuť jahody, veľmi sladká
 • Penenie: – 1/5 – veľmi pení, pena sa nikdy nerozpusti až do konca
 • Proteínov na 100g: 63g
 • Zloženie:  hydrolyzovaná hrachová bielkovina (78%), sušené jahody (13%) (jahodové pyré, maltodextrín, emulgátor (akáciová guma)), zmes vitamínov skupiny B (niacín, kyselina pantoténová, vitamín B6, riboflavín, tiamín, kyselina listová, biotín, vitamín B12), kyselina (kyselina citrónová), aróma, protipeniace činidlá ( silikón (polydimetylsiloxán, oxid kremičitý)), sladidlo (sukralóza), farbivo (cviklová červená).

Citrón a limetka Clear Vegan proteín

 • Chuť: 5/5 – Najlepšia príchuť je práve táto, je veľmi osviežujúca, necítiť, až takú sladkosť ako ostatné. Táto chuť je vhodná pre každého.
 • Penenie: – 5/5 – po 2 minútach pena išla dole.
 • Proteínov na 100g: 63g
 • Zloženie: hydrolyzovaná hrachová bielkovina (78%), sušená citrónová šťava (6%) (koncentrovaná citrónová šťava, citrónový olej, maltodextrín), sušená limetková šťava (6%) (koncentrovaná limetková šťava, maltodextrín, emulgátor (arabská guma)), zmes vitamínov skupiny B (niacín, kyselina pantoténová, vitamín B6, riboflavín, tiamín, kyselina listová, biotín, vitamín B12), kyselina (kyselina citrónová), prírodná aróma, protipeniace činidlá (silikón (polydimetylsiloxán, oxid kremičitý)), sladidlo (sukralóza), extrakt z kurkumového oleja.
Vegansky proteín
Vegánsky proteín

Čierne ríbezle Clear Vegan proteín

 • Chuť: 2/5 – Veľmi umelá chuť, ktorá pripomína čierne ríbezle, viac sušenej šťavy by určite pomohlo.
 • Penenie: – 5/5 – po 2 minútach pena išla dole.
 • Proteínov na 100g: 66g
 • Zloženie: hydrolyzovaná hrachová bielkovina (82%), sušená šťava z čiernych ríbezlí (10%), zmes vitamínov skupiny B (niacín, kyselina pantoténová, vitamín B6, vitamín B2, vitamín B1, kyselina listová, biotín, vitamín B12), kyselina (kyselina citrónová), sladidlo (sukralóza), farbivo (cviklová červená), protipeniace činidlá (polydimetylsiloxán, oxid kremičitý).

Čierne ríbezle majú najväčší podiel bielkovín, ale chuť je výrazne slabšia oproti ostatným, príde mi veľmi umelá.

Ananás a grapfruit Clear Vegan proteín

 • Chuť: 4/5 – výrazná chuť ananásu, grapefruit ani necítiť.
 • Penenie: – 5/5 – po 2 minútach pena išla dole.
 • Proteínov na 100g: 63g
 • Zloženie: hydrolyzovaná hrachová bielkovina (79%), sušená ananásová šťava (5%), sušená grapefruitová šťava (4,5%), zmes vitamínov skupiny B (niacín, kyselina pantoténová, vitamín B6, vitamín B2, vitamín B1, kyselina listová, biotín, vitamín B12), kyselina (kyselina citrónová), sladidlo (sukralóza), prírodná aróma, aróma, farbivo (cviklová červená), protipeniace činidlá (polydimetylsiloxán, oxid kremičitý), extrakt z kurkumového oleja (Curcuma Longa L).

Aj keď nie som fanúšikom ananásu, musím uznať, že chuť bola veľmi prijemná, osviežujúca. Veľmi podobná džúsu.

Jablko a báza Clear Vegan proteín

 • Chuť: ?/5 –
 • Penenie: – ?/5 –
 • Proteínov na 100g:
 • Zloženie: hydrolyzovaná hrachová bielkovina (79%), sušená jablková šťava (5%), sušená baza (4,5%), zmes vitamínov skupiny B (niacín, kyselina pantoténová, vitamín B6, vitamín B2, vitamín B1, kyselina listová, biotín, vitamín B12), kyselina (kyselina citrónová), sladidlo (sukralóza), aróma, protipeniace činidlá (polydimetylsiloxán, oxid kremičitý), extrakt zo spiruliny (Arthrospira platensis), extrakt z kurkumového oleja (Curcuma Longa L).

Žiaľ, tento proteín mi v testovacom balení neprišiel. Takže som nebol schopný otestovať jeho príchuť.

Zhrnutie vegánskeho proteínu

Recenziu som písal bez spolupráce s MyProtein, takže môžem úprimne povedať, že som veľmi rád, že existuje proteín, ktorý je pre alergikov. V druhom rade, by som bol strašne rád, keby obsahovali menej umelých sladidiel, pretože sú až veľmi sladké, aj keď som fanúšikom sladkého, tak odkedy som alergikom, nejem až toľko sladkých veci, preto je to dosť cítiť. Proteín samozrejme odporúčam, ale ak nie ste fanúšikom umelých sladidiel, skôr by som odporučil iba testovaciu sadu na vyskúšanie.

Zľava na proteín

Ak by ste mali záujem o vyskúšanie týchto proteínov, neváhajte využiť zľavový kód: MICHAEL-R28GI . Týmto kódom získate 42% zľavu.

Pridajte Komentár

📧 Každý mesiac nové produkty v emaily 📧

Chcete vedieť o nových produktoch bez mlieka pridaných na stránke?

Zadajte svoj email a získajte pravidelne informácie do schránky o nových produktoch.

E-book Ako žiť bez mlieka zadarmo