Nákupy bez mlieka v Rakúsku – Hainburg an der Donau

Na to, že za hranicami nájdeme iné a častokrát aj lepšie potraviny je žiaľ pravda. Tento raz sa pozrieme na potraviny bez mlieka, dostupné len par minút od Bratislavy. V Rakúskom mestečku Hainburg an der Donau nájdeme viacero obchodov ako sú Billa Plus (Merkur), Spar.

Billa Plus

Spoločnosť Merkur mala niekedy 131 pobočiek po celom Rakúsku. Aktuálne tento reťazec prebrala Billa Plus. V tomto obchode nájdete širokú ponuku sortimentu potravín, kozmetiky, drogérie, potrieb pre zvieracie miláčiky a ďalšie. V rámci výrobkov pre alergikov na mlieko je viacero. My odporúčame najmä nemecké vegánske výrobky od Schlagfix a to sľahačka či smotana. Je tu široká ponuka aj vegánskych jogurtov.

Billa Plus

Za zmienku určite stojí mraziaci pult, kde nájdete množstvo vegánskych jogurtov, ktoré u nás nenájdete a sú naozaj dobré. Taktiež vegánske dánske “maslá” Naturli, ktoré sú naozaj výborné.


Mraziaci pult v Billa Plus je obrovský
Nájdete tu aj veganský burger z hrachovej bielkoviny, bez sóje, mlieka.

Mimochodom v Billa Plus nájdete aj Alpro z lieskových orechov, ktoré chutí výborne. Určite odporúčam navštíviť aspoň raz, ceny sú vyššie ako u nás, no kvalitnejšie a širší výber bez mliečnych výrobkov oproti naším supermarketom.

Spar

Spar je menší obchodík, kúsok ďalej od Billa Plus, no určite ho odporúčam navštíviť bez-lepkovcom ale aj bez-mliekovcom. To z dôvodu FreeFrom produktov. Vytvorené pre rôzne druhy alergikov. Niektoré sú bez vajec, niektoré bez mlieka ale väčšina je bez gluténu. Ja najmä kupujem lieskovcovú čokoládu, cestoviny z ryže a kukurice, tmavú čokoládu bez mlieka. Tieto produkty ale nemusia byť pre každého, totiž niektoré môžu obsahovať stopy. No zatiaľ som mal problém iba s keksami, ktoré mi celkom nesadli, aj keď v nich nebol žiadny alergén.

Vaše tipy

Ak tiež nakupujete v Rakúsku, dajte nám vedieť, aké produkty bez mlieka v Rakúsku nakupujete.

Pridajte Komentár

📧 Každý mesiac nové produkty v emaily 📧

Chcete vedieť o nových produktoch bez mlieka pridaných na stránke?

Zadajte svoj email a získajte pravidelne informácie do schránky o nových produktoch.

E-book Ako žiť bez mlieka zadarmo