Poznáte značku PURE JOY od Zott-u?

Zott. Ďalší veľký mliečny gigant, ktorý nastúpil na trend plant based, alebo čisto rastlinných výrobkov. Zott ma dlhú mliekarenskú históriu a o to viac ma teší, že myslia inovatívne a na trh prinášajú veľmi zaujímavé produkty pod značkou Pure joy. Niektoré už isto poznáte, ALE prinášame aj info o úplne novom produkte.

Produktová značka PURE JOY má na trhu 3 druhy vegan produktov a to dezerty, jogurty a drink. V tejto recenzii sa bližšie pozrieme práve na jogurty a dezerty.

PURE JOY RYŽA BEZ PRÍCHUTE a RYŽA ŠKORICOVÁ

KONZISTENCIA A CHUŤ


Po otvorení na Vás vyskočí doplna naplnený kelímok. Málokedy sa vidí takto naplnený produkt. Na spodku je síce malá vzduchová bublina, ale tá je celkom zanedbateľná. V PURE JOY čistej ryži vôbec nie je cítiť kokosovú zložku na začiatku. Čím ďalej ho ale jem, tým viac ju cítim, ale stále je to vo fáze príjemnej chuti. Chuť je jemne nasladlá. Málo cukru v zložení je ďalšie plus pre tento produkt. Textúra je výrazne ryžová. Čiže taká, aká pri klasickej mliečnej ryži má býť. Novinkou v tejto produktovej rade je PURE JOY ryža s príchuťou škorice, s ktorou teda nešetrili. Vôňa i chuť je výrazne škoricová. Oproti čistej verzii ryže je táto sladšia. Tým pádom odpadá kokosová chuť, v škoricovej ryži ju vôbec nie je poznať. Konzistencia pri škoricovej verzii je samozrejme rovnaká ako pri čistej verzii.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE

PURE JOY RYŽA BEZ PRÍCHUTEPURE JOY RYŽA ŠKORICOVÁ
Merná jednotka100 g100 g
Energia kJ/ kcal417kJ/99 kcal435kJ/103 kcal
Tuky4,1 g3,4 g
z toho -nasýtené mastné kyseliny3,5 g3,0 g
Sacharidy14,4 g17,2 g
z toho – cukry4,3 g8,1 g
Bielkoviny1,1 g0,9 g
Soľ0,16 g0,9 g
Nutričné hodnoty produktov PURE JOY od Zott-u

PURE JOY JOGURTY

Momentálne sú na trhu 4 verzie vegan jogurtov od ZOTT-u a to:

 • jahoda
 • višňa
 • mango
 • broskyňa a marakuja (passion fruit)

KONZISTENCIA A CHUŤ

Ak si spomínate ako chutila Jogobella jogurt, tak TOTO je jej vegánska náhrada. Naozaj. Všetky jogurty sú krásne krémové, farebné, pekné výrazné farby a to bez farbív. A tak ako Jogobellu, ktorú si pamätáme podľa toho, že obsahuje veľké kúsky ovocia, aj táto vegan verzia má štedrú dávku ovocia. Broskyňový jogurt má výbornú nepresladenú chuť. Mango je oproti broskyňovej verzii o dosť sladšie, ale tam sa asi iná chuť ani nedá očakávať, keďže samo o sebe je mango sladké. Nie som veľkým fanúšikom manga, ale kto ho má rád, príde si na svoje. Jahoda je jemne sladšia oproti višňi. A višňa je teda môj favorit spomedzi týchto jogurtov. Tej sa neviem dojesť. Z týchto 4 verzii je najmenej chuťovo sladká. A všade je veeľa ovocia. PURE JOY má aj jogurt bez príchute, ktorý si môžete dotvoriť podľa vlastných predstáv, prípadne použiť napr. do pečenia. Je výrazne kokosový, takže sa hodí skôr do sladkých verzii jedál. Ja som si ho dokonca miešala s ovocným jogurtom a dostala som jemnúčko ochutený ovocný jogurt.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE

OvocnéClassic (bez príchute)
Merná jednotka100 g100 g
Energia kJ/ kcal450kJ/108 kcal394kJ/95 kcal
Tuky6,2 g8,2 g
z toho -nasýtené mastné kyseliny5,8 g7,7 g
Sacharidy12,3 g4,8 g
z toho – cukry8,4 g0,9 g
Bielkoviny0,5 g0,5 g
Soľ0,08 g0,05 g
Nutričné hodnoty produktov PURE JOY od Zott-u

ZLOŽENIE

Zloženie jednotlivých výrobkov spoločnosti nájdete na našej stránke.

OBJEM A BALENIE

Jogurty sú dostupné v 2 veľkostiach. Ovocné majú 125g a biely jogurt je väčší s gramážou 330g. Dezerty majú 160g. Obal dezertov je celý z plastu plus víčko, čiže celý patrí do plastu. Jogurty sú trojzložkové a to plastový kelímok a papierová etiketa a víčko. Všetko sa dá pekne rozobrať a separovať. Na vnútornej strane obalu nájdete informácie ako správne obal separovať, ako aj zopár zaujímavostí o kokose.

ALERGÉNY

Verte alebo nie…. tieto produkty pod značou PURE JOY sú bez alergénov!!! Všetky! Áno, naozaj sa to dá a ešte k tomu to chutí skvele. Odporúčam posvietiť si aj na zloženie jednotlivých výrobkov, pretože ZOTT očividne ide nielen na kvantitu, ale aj na kvalitu. Je tam síce modifikovaný škrob, ale aspoň je na konci zloženia. Jediná nemilá vec je formulka na konci, môže obsahovať stopy mlieka. Tomuto sa asi vyhnúť nedá, keď je to taká veľká prevádzka vyrábajúca aj klasické mliečne výrobky.

CENA

Ovocný jogurt +- 1.20e, biely jogurt +- 2e, dezert +-1,50e v závislosti od predajcu, prípadne od akcie.

DOSTUPNOSŤ V OBCHODOCH

PURE JOY jogurty môžete zakúpiť v:

 • Billa
 • Tesco
 • Coop jednota
 • Fresh
 • sintra
 • CBA
 • KonRad

PURE JOY vegánska ryža zatiaľ exkluzívne len v Tescu.

pre viac informácií navštívte Zott Pure Joy – Vegánske, čo chutí skvelo! (zott-purejoy.com)

Vyskúšali ste už produkty od Zott-u?

Ako chutili Vám? Dajte nám vedieť v komentároch!

Poznáte značku PURE JOY od Zott-u?

Pridajte Komentár

📧 Každý mesiac nové produkty v emaily 📧

Chcete vedieť o nových produktoch bez mlieka pridaných na stránke?

Zadajte svoj email a získajte pravidelne informácie do schránky o nových produktoch.

E-book Ako žiť bez mlieka zadarmo