Ryba Žilina ide vegan cestou

Kto by to bol povedal, že firma, ktorá má v názve rybu sa rozhodne ísť vegan smerom. Dopyt po neživočíšnych produktoch však stúpa a aj Ryba Žilina sa rozhodla pred rokom a pol začať s novými vegan produktami. Našťastie pre nás. Keďže sú vegan, neobsahujú ani mlieko a niektoré dokonca ani sóju!

Ryba Žilina má momentálne v ponuke 11 vegan produktov, ktoré Vám predstavím.

Treska

No schválne… vpravo alebo vľavo je treska vegan?


Porovnanie klasickej tresky s PRETO Radoma Vegan Treskou

Ak tipujete vpravo,… tak máte pravdu. Vizuálne trošku žltšia ako treska originál. Chuť je výrazne sladšia v porovnaní s klasickou treskou. Štruktúra je veľmi jemne hrudkovitá pripomínajúca pravé kúsky ryby. Mrkva sú jasne viditeľná a je jej celkom dosť, čo poteší. Vôňa je jemne octová, teda taká na akú sme pri klasickej treske zvyknutí. Chuťovo by som povedala, že sa klasickej treske približuje na 90%, čo je výborný výsledok. Jedine čo chýba je ten taký výrazný rybací koniec chute,… Čo ale zas… beriem… je veľmi ťažké docieliť bez rýb.

Majonéza

Štruktúra je hladká krémová. Farba krásna biela. Chuťovo vôbec nie je mastná, ako niektoré druhy majonéz zvyknú byť. Napriek tomu, že má 50% oleja. Túto by som kľudne zjedla aj len tak s lyžičkou. Výborná alternatíva pre tých čo klasickú majonézu nemôžu kvôli vajíčku. 

Šaláty

Vegan šalát a Vegan pikantný šalát

Wow. Výzorovo úplne ako klasický šalát. Obsahuje salámu a nie je v zložení? Celý čas čo som ho jedla mi to šlo hlavou. Samozrejme tam žiadna saláma nie je, len ta vegánska teda. Chuťovo veľmi lahodný. Určite najlepší vegan šalát aký som kedy jedla. Asi vďaka tomu, že obsahuje kúsky “salámy” a je výborne dochutený. Pre štipľavú verziu tu máme vegan pikantný šalát, ktorý je NAOZAJ pikantný!

Salámy


Vegan saláma plátky

No úplne liptovská saláma. Nielen teda výzorovo, ale hlavne chuťovo. 4x som čítala zloženie, ako je možné vyrobiť chuťovo tak podobnú salámu klasickej mäsovej… bez mäsa.

Vegan saláma plátky s medvedím cesnakom

Výrazne slanšia, keď som ju ochutnala bez pečiva. Klasickú cesnakovú vôňu nie je cítiť, takže necítiť ju potom ani z úst. Čo nie je na zahodenie. Má jemne kyslastú chuť, ktorá ale s pečivom zanikne.

Vegan saláma plátky s paprikou

Kto má rád sladšie salámy, tak táto je ideálna, keďže chuť je jemne nasladlá.

Vegan saláma plátky s olivami

Podobne ako saláma s medvedím cesnakom je slanšia. Kúsky olív sú veľmi výrazné.

Párky

Vegan párky

Cítiť jemnú dymovú arómu. Kto pozná detské párky, sú také hutnejšie a tieto párky ich veľmi veľmi pripomínajú. Párky majú obal z nejedlého črievka, takže pozor, odbaliť. Osobne sa teším na letnú grilovačku, kde ich opečiem priamo na ohni a pozor neobsahujú sóju!

Vegan párky s cayenským korením

Kajenské korenie robí tieto párky jemne pikantné. Štruktúra je opäť hutnejšia. Veľkou výhodou je, že Ryba Žilina použila hrachovú bielkovinu namiesto sójovej, čo sa len tak nevidí. Takže vrelo ich odporúčam aj alergikom na sóju.  Balenie obsahuje 6 malých párkov. V porovnaní s klasickými mäsovými párkami mi stačilo polovičné množstvo týchto vegan párkov ako jedna porcia. Takže sú naozaj sýte.

ZLOŽENIE

Zloženie jednotlivých výrobkov spoločnosti nájdete na našej stránke.

BALENIE

Všetky výrobky sú balené v plaste (okrem majonézy), takže žiadne prácne rozoberanie obalov do separovaného odpadu. Jedine teda majonéza je v skle s kovovým vrchnákom.

SKLADOVANIE/SPOTREBA

Klasika všetko v chladničke. Spotrebovať čo najskôr po otvorení.

BENEFITY

Okrem toho, že všetky spomenuté výrobky sú VEGAN, sú to takisto aj slovenské výrobky. Všetky produkty boli tak isto ochutnané nevegánmi a doslova nespozorovali, že sú to nemäsové výrobky. Naozaj vycibrená chuť do detailov ako aj vzhľad a konzistencia. Môžem s kľudným svedomím odporúčať všetkými desiatimi.

ALERGÉNY

Salámy a šaláty obsahujú sóju. Samozrejme žiadny produkt neobsahuje mlieko. Vegan párky sú úplne bez alergénov.

DOSTUPNOSŤ V OBCHODOCH

Vegan produkty od Ryby Žilina môžete kúpiť v nasledujúcich obchodoch:

  • Vegan šaláty – Metro, Terno, Tesco, Kaufland, COOP, Koruna
  • Vegan párky – Kaufland, COOP, Starý otec
  • Vegan nárezy – TERNO, TESCO, Coop
  • Vegan majonéza Coop, Kaufland, Terno
  • Vegan treska Coop, Kaufland, Terno

KDE RYBU ŽILINA NÁJDETE?

pre viac informacií navštívte

Skúšali ste už tieto vegan produkty?

Ako chutili Vám? Dajte nám vedieť v komentároch!

Pridajte Komentár

📧 Každý mesiac nové produkty v emaily 📧

Chcete vedieť o nových produktoch bez mlieka pridaných na stránke?

Zadajte svoj email a získajte pravidelne informácie do schránky o nových produktoch.

E-book Ako žiť bez mlieka zadarmo